Radka je s Linkou bezpečí od roku 2016. Pracovala, na telefonu, v e-mailové poradně, ale také jako lektorka ve školách. V posledních letech ji můžete znát z podcastu Linky bezpečí Na tenké Lince, jehož je autorkou. Edituje také blog, na kterém se právě nacházíte a od roku 2022 se věnuje prevenci v rámci Linky bezpečí.
Je psychoterapeutka a vede svoji soukromou psychoterapeutickou praxi.
Linka bezpečí | Blog
Blog
To se radši zabiju!
Když se ocitnete v situaci, kdy se konflikt nebo hádka s dcerou nebo synem vyhrotí a zazní věta: „To se radši zabiju.“, většinu rodičů zamrazí. Ať už je to řečeno v žertu, ve vzteku nebo v zoufalství, jde o slova, která by neměla být ignorována. Jak reagovat?
Vaše reakce může být rozmanitá. Určitě vás ale nenechá klidnými. Typický je úlek, strach nebo dokonce vztek a dokonce i odpor. To se pak může projevit i ve sdělení, které z vás vystřelí rychlostí blesku: „Tak to si můžeš zkusit!“ (Nebo si doplňte svoji variantu, když se do situace vžijete). Jakkoli vás tato věta zasáhne, vaše reakce je důležitá. „Mlčeti zlato“ je doporučení, kterým v danou chvíli nic nezkazíte. Všechny komentáře podobné výše uvedenému, nechte nevyslovené a chvilku počkejte, než odezní první vlna emocí. Zhluboka se nadechněte a než cokoli řeknete, zvažte své další kroky. Ty mohou vypadat následovně.
Jak se SLUŠNĚ rozvést?
Téma rozvodu na Rodičovské lince odráží národní statistiku. Umíme s ním pracovat a vést rodiče k orientaci v problematice, pomoci i pochopení situace. Nyní jsme natočili sedmidílnou podcastovou minisérii o rozvodu a jeho fázích.
Ve své kůži
Mladí lidé mohou často cítit silný tlak vypadat určitým způsobem a zapadnout mezi ostatní. Což je v tomto věku víc než pochopitelné. Přinášet to může ale také mnoho obtíží, obzvlášť, pokud se to nedaří...nebo si myslí, že se to nedaří.
Co je možné nabídnout, aby sebepřijetí mělo otevřené dveře a sebekritika nebyla tak zdrcující? Aby se ve své kůži cítili dobře?
Slovo editora blogu Linky bezpečí
Milí čtenáři,
každé dva týdny vám přinášíme články, které se dotýkají duševního zdraví a cesty, která k němu má vést. Články se v tomto roce točily kolem sebepoškozování, šikany, úzkosti i sebevražedných myšlenek. Ano, byl to dost intenzivní rok, ve kterém duševní zdraví a potíže dětí a dospívajících sešláply plyn zase o kousek níž k podlaze a přidaly na rychlosti.
Průvodce zvýšením sebevědomí pro dospívající
Shazuješ se? Přemýšlíš o sobě hanlivě a je tvoje „sebevědomí“ na bodě mrazu? Podobně se cítí občas mnoho lidí. Pokud ale podobné smýšlení převažuje a ovlivňuje negativně tvůj život, pokus se toto nastavení změnit. Zvyš své sebevědomí.
Papírová terapie: psaní deníku ovlivňuje naše duševní zdraví a spokojenost
Každý z nás má v sobě bohatý svět myšlenek, pocitů a příběhů. Vytvořte prostor, kde můžete bez omezení vyjadřovat svou autentičnost a zaznamenávat okamžiky, které vás formují. Vstupte do světa psaní deníku, kde se slova stávají mostem mezi vnitřním světem a vnějším prostorem, a objevte, jaké změny mohou napsané řádky vyvolat.