Psycholožka PhDr. Pavlína Doležalová se specializuje na poradenství, koučování a krizovou intervenci dospělých dětí alkoholiků. Pomáhá jim zvládat psychosomatické obtíže, překonat obavy ze životních změn a efektivně řešit různá náročná rozhodnutí. Je průvodcem dospělých dětí ve vztazích, v nichž se obvykle potýkají s nedůvěrou, také v otázkách vlastního sebevědomí a identity nebo v práci, kde mají tendenci podléhat workoholismu. Další informace můžete nalézt na jejím webu: www.zarivenitro.cz
Linka bezpečí | Blog
Blog
Neznali se a přesto...
Povídkový příběh chlapce a psycholožky z Linky Bezpečí, který se protne v jednom rozhovoru a sehraje důležitý okamžik v jejich životě.
Snapchat: děcka, žijte přítomností – ale opatrně!
V dnešní době, kdy roste počet dětí čelících kyberšikaně a kyberstalkingu, je potřeba zacházet s internetem zvláště obezřetně a pamatovat na to, že i roztomilé webové aplikace nabízejí stejnou porci zábavy jako skrytých nebezpečí!
Sexting aneb nazí v trní
Sex a erotika už dávno nejsou jen soukromou doménou dvou dospělých lidí, kteří se za zavřenými dveřmi ložnic věnují intimním chvílím. V dnešní době různými způsoby zdokumentovaná nahota „létá“ ve virtuálním světě naprosto nekontrolovatelně. Co je ale ještě mnohem horší, než fotka spoře oblečeného těla? To, když naplno a bez rozmyslu odhalíte své bezpečí a vystavíte se tak všanc komukoli, kdo jde zrovna okolo.
Jak přežít aneb jak zvládat lépe dnešní dny?
Distanční výuka, rok zavření doma, stereotyp, neustále se měnící nařízení vlády, ponorka, sociální izolace, strach o zdraví své i svých blízkých, stesk po kamarádech – a to vše bez nějakého deadlinu, jasného data, kdy tohle všechno skončí (a bude líp). Nejistota o stavu budoucnosti. I to je každodenní realita pandemických dní. Jak si mohou přetížené děti a mladiství ulevit?
Kyberšikana: nový rozměr ovládání
Dny, kdy slovo šikana patřilo fyzicky jen do školních tříd a skříněk, jsou již dávno pryč. S rozmachem technologií se do digitálního světa přesunulo to dobré a zajímavé, ale najdeme v něm i odvrácenou stranu anonymních radovánek a sociálních sítí. V čem je to jiné? Na co si dát pozor? A jak se bránit, když už jste uvízli?
Boj s bezmocí: jak se ve válce neztratit?
Ještě jsme se ani nestihli oklepat z pandemie coronaviru a už je tu válečný stav na Ukrajině. A tak se opět intenzivně hlásí o slovo bezmoc: směs nepříjemných stavů, během kterých pociťujeme v různé míře paralýzu, silný smutek a jakousi rezignaci nebo apatii. Byť je to vzhledem k aktuální krizové situaci do jisté míry přirozená reakce, může to být také hodně omezující. Zvláště tehdy, když místo odevzdanosti potřebujeme naopak napnout všechny své síly…