Homosexualita

Patříš mezi Ty, které přitahují lidi stejného pohlaví?
Jsi holka, které se líbí holky, anebo kluk, který chce chodit s kluky?


Homosexuálové - lesby nebo gayové - to mohou mít někdy v životě složité. Zvlášť když se nesetkají s pochopením u svého okolí, třeba ve škole nebo v rodině. Není výjimkou, že kluk nebo holka proto svou homosexuální orientaci před lidmi tají.

Co s tím?
Jestli si chceš bez zábran a tajností popovídat o tom, co Tě v souvislosti s homosexualitou potkalo, můžeš kdykoliv zavolat nebo napsat nám na Linku bezpečí. Nemusíš se obávat předsudků. Považujeme totiž homosexualitu za normální a nikdo z nás se Ti nebude vysmívat.
Homosexualita

Modelový příběh:

Nevím, jak mám našim říct, že jsem homosexuál. Bojím se, že je zklamu, že mě odvrhnou, táta bude asi řvát…já už jsem s tím smířený, svého přítele miluju, jen se to bojím přiznat rodičům a klukům ve škole…

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.