Antikoncepce

Antikoncepce je způsob, jak při sexu předcházet otěhotnění.

Existují různé formy ochrany. Některé metody nejsou vůbec spolehlivé, jako třeba řídit se podle plodných dnů partnerky. Lepší je použít kondom, hormonální antikoncepci, kterou užívá dívka ve formě tabletek nebo hormonálních náplastí...a mnoho dalších. Kondom je běžně dostupný. Zakoupíš ho v obchodě nebo třeba v trafice či drogérii. Kromě toho, že může zabránit otěhotnění, má ještě výhodu, že chrání i před pohlavně přenosnými nemocemi.

Další formy ochrany před těhotenstvím předepisuje většinou ženský lékař - gynekolog. Ten má také nejvíc informací a na základě posouzení Tvého zdravotního stavu dokáže poradit, jaká antikoncepce bude pro Tebe nejlepší.

O tom, jakou antikoncepci při sexu použít, nebo třeba o tom, jak to probíhá na gynekologické prohlídce, si s Tebou rádi promluvíme po telefonu i na chatu Linky bezpečí, nebo Ti odpovíme na e-mail. 

Antikoncepce

Modelový příběh:

Chceme se s přítelem poprvé milovat, ale nevíme, jaká antikoncepce je nejvhodnější. Máme se moc rádi, ale fakt bych nechtěla hned otěhotnět. S mámou se o tom bavit nemůžu, strašně by měl seřvala, že na to mám ještě čas…

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.