Ivana pracuje na Lince bezpečí od roku 2014. Nejprve zastávala pozici konzultantky, byla tedy první pomocnou rukou pro děti na telefonu. Posléze působila jako intervizorka, což obnáší vedení směny, pomoc kolegům se závažnými hovory, vedení hovorů s dospělými v situaci akutního ohrožení, komunikace s úřady a policií nebo vedení workshopů. Ivana vystudovala sociální práci na Evangelické akademii a obor psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Kromě práce na Lince bezpečí se v současnosti zabývá také psychoterapeutickou praxí. Ve volném čase se věnuje literární tvorbě, překládání a výcviku psů.
Linka bezpečí | Blog
Blog
Truchlení pro čtyři tlapky
Zvířata provází lidstvo už od pradávna. V historii měla nejrůznější role – od božských vyslanců, přes pracovní nástroje až po zdroje potravy. Ale můžeme směle předpokládat, že se vždy našli lidé, pro které byla něčím víc. Partnery. Přáteli. Bytostmi, které si otevřely dveře do lidského srdce a duše – a méně poeticky řečeno – které dokázaly naplňovat emoční potřeby člověka.
Jak vzniká hraniční porucha osobnosti a jak se s ní žije?
Lidé s hraniční poruchou osobnosti (HPO) nebo s jejími rysy jsou obecně odborníky považováni za problematické klienty a ani soužití s nimi není jednoduché. Někdy bývají přirovnáváni k lidem s nemocí motýlích křídel – jsou neskutečně křehcí a zranitelní, zároveň často svým chováním vyvolávají situace, ve kterých jsou zraňováni.
Strach má velké… zuby
Říká se, že strach má velké oči. Ale v situacích, na které se v následujícím článku zaměříme, má spíš strach velké zuby. Budeme se totiž věnovat strachu ze zvířat, která na ulicích našich měst a obcí potkáváme nejčastěji – strachu ze psů. Povíme si, čeho je třeba se skutečně bát, jak se chovat, abychom předešli nechtěným konfliktům a jak reagovat na strach našich dětí.