Lucie je psycholožka a psychoterapeutka, která se krizovou intervencí zabývá od studií. A bere ji jako nedílnou součást svého profesního i osobního života. Řadu let působila jako hlavní psycholožka Linky bezpečí a v současné době je konzultantkou Rodičovské linky. Má svoji privátní praxi, kde se zaměřuje na práci s traumatem u dospívajících a dospělých. Od roku 2005 je také lektorkou kurzů a výcviků pořádaných Linkou bezpečí.
Linka bezpečí | Blog
Blog
Sport je efektivní prevence duševního zdraví
Sport a pravidelný pohyb sehrává zásadní roli nejen ve fyzickém zdraví, ale také jako prevence duševního zdraví jak u dětí, mladých lidí tak i u dospělých. Pomáhá totiž uvolňovat stres, zpracovávat emoce a celkově zlepšovat psychickou pohodu.
Pro děti je obzvlášť důležité budovat pozitivní vztah k pohybu a ke svému tělu, ale také k jeho limitům, aby pohyb vnímaly jako příjemnou součást svého života a ne jako povinnost. Pro každé dítě je důležité, aby mělo dostatek pohybu, ve kterém nebude příliš omezováno. Děti (a nejen děti) si pohybem mohou odžít a odventilovat spoustu nahromaděných emocí a stresů, které v průběhu dnů zažívají.
Jak motivovat dítě ke sportu?
Pro první pokusy o trénink je nejdůležitější budování dobrého vztahu k pohybu, ke svému tělu a jeho limitům. Pro každé dítě je důležité, aby mělo dostatek pohybu, ve kterém nebude příliš omezováno. Je navíc známo, že děti si pohybem mohou odžít a odventilovat spoustu nahromaděných emocí a stresů. Má to ale háček. Malé i velké děti by se měly při (a po) těchto aktivitách cítit dobře. To se lehko řekne, ale co to obnáší? A co doporučujeme?