Linka bezpečí | Blog

Blog

Andrea Květoňová
Andrea Květoňová 10 článků
Zpět na blog

Andrea se po vystudování financí na vysoké škole věnovala práci v komerčnímu sektoru jak v Česku, tak v zahraničí. Své vzdělání si rozšířila akreditovanými kurzy a výcviky v psycho-sociální sféře. Je absolventkou pětiletého dynamického psychoterapeutického výcviku SUR a výcviku pro krizovou intervenci jak tváří v tvář, tak po telefonu a chatu. S Linkou bezpečí je od roku 2014. Pracuje zde jako krizová interventka a lektorka seminářů pro dospělé. Andrea také vede soukromou psychoterapeutickou praxi v Praze.

Články autora:

Díky za každou zvládnutou krizi

Dle knih je „krize“ obdobím vzniklým v důsledku negativní události nebo souběhu více takových situací. Jsou významně ohroženy kvality života, případně život sám. U nás na Lince bezpečí máme také přesvědčení, že krize může být velkou šancí. Nese potenciál pro pozitivní změnu v životech. I když to bývá během krize i velice bolavé. Tísnivé a dusné, že „jeden by to raději nežil“. Nicméně bez krize není možná žádná zásadní proměna.

číst dál

Šikana je jako nemoc. Musí se zahájit léčba!

S určitou formou šikany ve škole se setká přes 40 % dětí. Statistika možná nuda je, její údaje jsou však neúprosné. Ohledně šikany ALARMUJÍCÍ. Během letošního září k nám na Linku bezpečí kvůli šikaně zavolalo přes dvě stovky dětí. Je to dvakrát více než v září 2015. V období první poloviny 2018 nás po telefonu kontaktovalo kvůli šikaně přes 1200 dětí! Oproti stejnému období v 2017 je to nárůst o více jak třetinu…

číst dál

Boj proti šikaně – díl II. Aneb mini-desatero „Co mají dělat rodiče, když se o šikaně dozví?“

V listopadovém blogu jsme si pověděli, jak na Lince bezpečí pracujeme s dětmi, které trápí šikana. Jak postupujeme, když k nám zavolají místo dětí trpících šikanou jejich rodiče? Nabídneme jim, že i tyto problémy mohou řešit u nás na Rodičovské lince, která v rámci organizace Linka bezpečí, z.s. také působí. www.rodicovskalinka.cz/. A také zde můžeme nabídnout například toto „mini-desatero“ pro podporu jejich snadnější orientace v této problematice boje proti šikaně.

číst dál

O závislostech aneb co dělat, když na něčem (zá-)visím?

Dnes o problému ze skupiny nejtěžších, o závislostech! Lékaři je označují jako nemoc, závažnou duševní poruchu. Léčba závislostí je dlouhým a bolestným procesem. Může však vést ke svobodě! Ačkoliv závislost přichází do života plíživě a nenápadně, sama od sebe nikdy nezmizí. Je třeba proti ní zabojovat.

číst dál