Chatuj s námi

Chatuj s námi

Provoz chatu: Chat Linky bezpečí je otevřený od 1.7. 2020 opět denně v čase 9-13h a 15-19h.

  • věk - vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student prezenčního studia do 25 let včetně
    • jste-li rodič či pedagog a chcete se poradit ohledně dítěte, využijte chat Rodičovské linky
  • přihlášení/registrace – pro vstup je potřeba se zaregistrovat – vytvořit si nick a heslo.
  • délka 1 chatu - v jeden den nejdéle 90 minut 

Než vstoupíš na chat LB, podívej se na pravidla a užitečné informace pro Tebe.

Na chatu se vyskytují technické potíže. Pokud se Ti nedaří odesílat zprávy nebo nevidíš, co Ti píšeme, odejdi z místnosti a zkus se znovu přihlásit. Techniku se snažíme opravit co nejrychleji. Za vzniklé komplikace se moc omlouváme. Linka bezpečí.


VSTUP NA CHAT
 
Co je dobré vědět, než začneš chatovat
Anonymita
Nemusíš sdělit své jméno a adresu.

Rychlé skrytí stránky
V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko "Skrýt stránku". Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Můžeš se pak zase do chatu vrátit.

Historie – Seznam chatů
Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, máš možnost se podívat do sekce „seznam chatů“, tam všechny Tvé chaty zůstávají. Nikdo další kromě Tebe a našeho pracovníka je nevidí. Je jen na Tvém rozhodnutí, zda je tam necháš, nebo je smažeš. Po roce se chaty smažou z naší databáze automaticky.

Odhlášení z chatu
V případě, že nebudeš na chatu reagovat déle než 10 minut, pracovník Tě odhlásí z místnosti. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na Tvůj e-mail odpoví do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu
Z každého chatu se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Tykání/vykání
Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.

Váháš nás kontaktovat? Chceš vědět, jak Linka bezpečí funguje?

Chceš vědět, s čím se děti na Linku bezpečí obrací?