Seznamování

Všichni kolem jsou šťastně zadaní a Ty pořád nic.
Ne a ne se objevit ten pravý/ ta pravá, případně vyhlídnutý idol nemá zájem.


Osamělost a touha po blízkém vztahu trápí hodně mladých lidí.

Co s tím?
Je potřeba to nevzdávat, být v kontaktu s lidmi a „mít oči otevřené“. Někdy se vyplácí dát si čas, věnovat se svým koníčkům, či naopak něčemu úplně novému. Tam máš šanci potkat podobně naladěné lidi, mezi kterými se může najít i někdo zajímavý pro Tebe.
Pro někoho je snadnější seznamování přes internet, ale u toho je potřeba se mít velmi na pozoru, protože nikdy nevíš, kdo skutečně na druhé straně je.

O tom, jak se cítí, nebo i o tom, jak najít partnera, si na Lince bezpečí může popovídat každý. I Ty.

Seznamování

Modelový příběh:

Strašně se mi líbí jedna holka z vedlejší třídy. Občas se na mě na chodbě usměje, ale nijak se spolu nebavíme. Často na ni myslím, rád bych s ní chodil, ale bojím se, že se ztrapním, když jí to řeknu, že mě odmítne, nebo to řekne dalším holkám a budou se mi smát...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.