Rozchod

Je ti smutno a nemáš, komu se svěřit?
Přemýšlíš o rozchodu, ale nemáš to srdce to udělat?

Pronásleduje Tě bývalý partner neustálými smskami, telefonáty?...

Rozejít se ve vztahu není jen tak. Ať už jsi ten, co se rozchází, nebo se s Tebou někdo rozešel.

Rozchody jsou náročné situace provázené spoustou emocí. Můžeš cítit vztek, nenávist, lítost, beznaděj, strach z budoucnosti bez milované osoby…Není to ale konec Tvého života, i když to tak teď můžeš cítit. Všechny tyto prožitky jsou přirozené a k rozchodu patří. Každému trvá různě dlouho, než bolest z rozchodu odezní.

Co s tím?
Je dobré nebýt na to sám/sama. Zkus mluvit o svých pocitech s kamarády, rodiči, a pokud budeš chtít, využít můžeš i pomoc psychologa.

Ať už se děje cokoliv, můžeš se spolehnout i na nás. Zavolej na Linku bezpečí bez obav ve dne i uprostřed noci.

Rozchod

Modelový příběh:

Minulý měsíc jsem se rozešla s přítelem, už se to s ním nedalo vydržet. Pořád mi zakazoval ostatní kámoše, hlídal, kam jdu…a teď mi furt píše a vydírá mě, že se kvůli mně zabije, že jestli si někoho najdu, tak ho zbije…jsem z toho zoufalá…co mám dělat, aby už konečně pochopil, že o něj nestojím, a dal mi pokoj...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.