Nevěra

Zjistil/a jsi, že je Ti přítel/přítelkyně nevěrný/á?

Pokud Tě podvedl/a partner/ka, můžeš zažívat hodně nepříjemné pocity... zklamání, vztek i odpor a mnoho dalších emocí, se kterými si nemusíš hned umět poradit. Je to úplně normální cítit se v takové situaci zaskočená/ý. Možná zvažuješ, jestli od partnera/partnerky odejít, nebo jestli mu/jí odpustit...

A často i ten, kdo byl ve vztahu nevěrný, potřebuje vyslechnout.

Co s tím?
Vyplácí se si o všem s přítelem/přítelkyní promluvit, nechat si to vysvětlit. Podle své zkušenosti s vaším vztahem se pak rozhodni, jak to chceš dál. Dej si čas, nemusíš se rozhodnout hned. Řekni si o podporu svým blízkým, kterým můžeš věřit. Je také možné se obrátit na odborníky – psychology, nejlépe v poradně pro rodinu a mezilidské vztahy.

I Linka bezpečí je Ti k dispozici. Na telefonním čísle 116111, nonstop a zdarma.
Nevěra

Modelový příběh:

Zjistila jsem, že si můj přítel našel jinou holku. Často si s někým píše, dost se v poslední době hádáme. Nikdy by mě nenapadlo, že by se to mohlo stát zrovna nám, měli jsme tak hezký vztah. Dřív jsem ho jen podezírala, jenže teď už to vím jistě, vím, že se to nedělá, ale koukla jsem se mu do telefonu a na FB.  Nevím, co mám dělat, strašně mě bolí hlava a je mi špatně od žaludku.  Nevím, jestli mu mám říct, že to vím… je mi fakt hrozně…nechci ho ztratit, ale taky na něj mám vztek...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.